poniedziałek, 1 września 2014

Infekcja bakteryjna prącia

Niestety poniekąd z naszej niewiedzy i w konsekwencji braku większej kontroli u Dolara doszło do zainfekowania prącia na tle bakteryjnym. Dolar zawsze lubił lizać sobie swoje przyrodzenie i jakoś nigdy nie zwracało to naszej szczególnej uwagi, od pewnego czasu jednak z rana okolicach cewki moczowej zauważyliśmy wydzielinę, białą, czasami zielonkawą. W piątek (29.08.) rano zaobserwowałam na prąciu zaczerwienienie (okolicy ujścia cewki moczowej), a gdy około godziny 11-stej chciałam zabrać Dolara na spacer, to opisane miejsce zaczęło krwawić i to dość intensywnie. Decyzja była jedna - najpierw szybki telefon do hodowcy celem zaczerpnięcia informacji, a potem kierunek weterynarz.
Lekarz stwierdził zapalenie na tle bakteryjnym. Zdezynfekował i przepłukał Dolarowi jego "interes", zaaplikował od razu 2 zastrzyki i kazał przyjechać następnego dnia po kolejne 2 i na kolejną dezynfekcję. Przy drugiej wizycie już była ogromna poprawa, a i Dolar zastrzyki zniósł z mniejszym strachem. Dodatkowo dostał jeszcze na 5 dni tabletki (2 razy dziennie) i potem już ma być OK :) Psiak na leki zareagował bardzo szybko i bardzo dobrze, tylko teraz trochę więcej pije i więcej sika ... no i ma zakaz wszelkiej kąpieli minimum przez tydzień.
Poniżej pokazuję zdjęcia zainfekowanego siuraka, być może komuś się to przyda w ocenie stanu zdrowia jego psa. Zdjęcia zostały zrobione na drugi dzień po diagnozie (czyli już po pierwszej serii zastrzyków).

Opisywane zaczerwienienie, dzień wcześniej wokół niego były również liczne krostki.


Krostka, jedna i dosyć spora widoczna była również po stronie zewnętrznej. a szczęście już po pierwszej serii zastrzyków praktycznie zniknęła.
Wydzielina na drugi dzień była już znacznie skromniejsza, w zasadzie biało - przeźroczysta (konsystencja śluzu).


No i rzut oka na zapis w książeczce zdrowia o zastosowanym leczeniu - ja się nie umiem doczytać, ale może ktoś da radę :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o pisanie przemyślanych komentarzy